Volvo jest znaną marką samochodów, która od kilkudziesięciu lat słynie z produkcji niezawodnych silników. Co czyni produkty marki Volvo tak wyjątkowe, że kierowcy chętnie po nie sięgają?

Z czego bierze się wyjątkowość silników Volvo?

Części Volvo tworzone są w oparciu o zaawansowaną technologię zapewniającą efektywność i oszczędność paliwa. Przykładem jest technologia Downsizingu zmniejszająca pojemności silnika przy jednoczesnym zachowaniu mocy. Technologia osiąga zadowalająca wyniki w redukcji emisji spalin. Silniki Volvo słyną z wytrzymałości. Inżynierowie dbają o detale zapewniają niezawodność i wieloletnią trwałość. Projektanci stosują wysokiej jakości materiały charakterystyczne silników Volvo.

Volvo nieustannie pracuje nad nowoczesnymi technologiami w dziedzinie silników np. technologia Twincharged łączy nadmuch turbosprężarki i kompresora zapewniając responsywność silnika. Ponadto, Volvo rozwija segment elektryczny i hybrydowy, żeby zredukować ilość spalin szkodliwych dla środowiska.

Jakie silniki produkuje Volvo?

Volvo produkuje zróżnicowane silniki, zależnie od rodzaju ich przeznaczenia. Wyszczególniamy następujące typy:

– Volvo produkuje silniki benzynowe począwszy od mniejszych jednostek z turbodoładowaniem, które zapewniają oszczędność paliwa, aż po wysokoprężne o dużej pojemności.

– Wysokoprężne silniki Volvo łączą ekonomiczne podejście i moc. Silniki polecane są kierowcom preferujący duży moment obrotowy i małe spalanie.

– Volvo przewodzi w produkcji silników hybrydowych łącząc moc silnika spalinowego z elektrycznym napędem. Rozwiązanie wpływa na zmniejszenie emisji spalin i zużywanego paliwa podczas jazdy.

Czy łatwo zadbać o silnik Volvo?

Silniki Volvo są wymagające, dlatego warto o nie zadbać prawidłowo. Podstawą są regularne wizyty u mechaników, przeglądów, pozwalające zawczasu wykryć usterki. Regularne używanie oleju i jego wymiana ułatwia zachowanie odpowiedniego poziomu smarowania. To samo tyczy się filtrów powietrza, które powinniście wymieniać w regularnych odstępach czasu.